Zarejestruj się i otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zakupy

Hokery. Co mają do zaoferowania?

Hoker. Skąd ta nazwa?

Jest to zapożyczenie z języka niemieckiego, gdzie „hocker” znaczy zwyczajnie stołek. Stołki barowe na co wskazuje nazwa najpierw zagościły w barach. Jako element wyposażenia domu pojawiły się wraz z modą na otwarte kuchnie. W których królowały wyspy czy półwyspy zastępujące tradycyjne stoły. Przy takich rozwiązaniach krzesła kuchenne nie miały racji bytu. Projektanci sięgnęli więc krzesła barowe, stworzone z myślą o wysokich blatach. Te wysokie, smukłe meble oferowane są teraz w szerokiej gamie wzorów i kolorów. W tak bogatym asortymencie każdy znajdzie mebel pasujący do jego wnętrza.

Hoker jakie wybrać parametry?

Przy wyborze hokera oprócz walorów estetycznych trzeba brać pod uwagę kwestie techniczne. Od tego ostatniego zależy czy dany model będzie funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Barki mają blaty zawieszone najczęściej wyżej niż stoły czy szafki kuchenne. Jako ich standardową wysokość przyjęto w granicach od 110 do 120 cm. W takim przypadku hokery powinny mierzyć od 80 do 90 cm. Wyspy kuchenne mają z reguły blaty na wysokości od 80 do 90 cm. Wtedy krzesła barowe powinny mieć wysokość od 55 do 60 cm. Ogólnie odległość między hokerem a blatem powinna wynosić około 25 - 30 cm. Wtedy korzystanie z krzesła barowego powinno być komfortowe.

Podpórka na stopy powinna znajdować się około 40 cm niżej siedziska. Samo siedzisko aby było wygodne powinno mieć minimalnie około 40 cm szerokości.

Warto zastanowić się nad hokerem z regulowaną wysokością. Wtedy każdy powinien czuć się komfortowo korzystając z krzesła barowego. Obrotowe siedzisko dodatkowo poprawi jakość użytkowania hokera.

Kiedy kupić hoker?

Krzesło barowe powinno być kupione jako jeden z ostatnich mebli do kuchni. To da nam pewność, że dobierzemy produkt o odpowiednich proporcjach, wymiarach, stylu czy odcieniu. To jest ważna kwestia, ponieważ hokery najczęściej znajdują się na granicy kuchni i salonu. I stanowią płynne przejście między tymi wnętrzami.

Hokery z jakich materiałów bywają produkowane?

Hokery drewniane

Drewno jest jednym z ulubionych materiałów projektantów mebli. Powodem jest to, że pasuje ono do wnętrz w każdym stylu. Kojarzy się z naturą, przyjaznym klimatem. Warto pamiętać, że drewno można malować. Co pozwala przez zmianę koloru zachować posiadane krzesła barowe mimo zmiany aranżacji wnętrza.

Hokery z tworzywa

Hokery plastikowe dzięki wytrzymałym współczesnym tworzywom. Są solidne, dzięki plastyczności masy mogą powstawać w fantazyjnych kształtach. Mogą mieć dowolny kolor, wzór bywają też przeźroczyste. Ich dużym atutem jest łatwość w utrzymaniu ich w czystości. Co w strefie kuchennej jest wielką zaletą.

Hokery skórzane

Stołki barowe tapicerowane skórą zawsze kojarzą się z elegancją i stylem. Ekoskóra, bo głównie ona jest używana w produkcji współczesnych mebli, jest łatwa w utrzymaniu w czystości, odporna na wilgoć i ścieranie.

Hokery tapicerowane tkaniną

Tkanina dobrej jakości jest wytrzymała. Nie straszne jej wtedy przetarcia czy przebarwienia słoneczne. Charakteryzuje się miękkością jest przyjemna w dotyku. Z tego względu wiele osób wybiera obicia przypominające aksamit czy zamsz.

Kształty siedzisk hokerów

Siedziska krzeseł barowych mają różne postaci. Na rynku są proste w formie taboretu. Inna formą są hokery z siedziskami posiadającymi oparcie. Ich wysokość bywa różna. Są też mocno rozbudowane , które oprócz oparcia mają podłokietniki. Wyglądają jak krzesła czy fotele w pomniejszonej wersji.

Najważniejsza wygoda

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą wybrać hoker, który spełni Twoje oczekiwania. Będzie ergonomiczny, funkcjonalny i bezpieczny. Stanie się jednocześnie idealnym uzupełnieniem aranżacji Twojego domu.

>>ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ HOKERÓW WNASZYM SKLEPIE<<

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl